Dlaczego warto trenować w ABADÁ-CAPOEIRA

ABADÁ Capoeira powstała w 1988r.

Associação Brasileira de Apoio e Desenvolvimento da Arte-Capoeira
Brazylijskie Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sztuki Capoeira

ABADÁ-Capoeira promuje wartości dążące do samodoskonalenia. Stara się rozwijać wartości oparte na szacunku, integracji społecznej i wolności. Sprzeciwia się używaniu narkotyków oraz używek, promuje zdrowy styl życia. Wiele z tych celów próbuje osiągnąć propagując sztukę capoeiry m.in. w szkołach, klubach i stowarzyszeniach z pomocą lokalnych władz i organizacji.
Od początku istnienia ABADÁ, Mestre Camisa kładzie ogromny nacisk na profesjonalizację capoeira. W stylu jaki jest obecny w grupie można odnaleźć wiele elementów z stylu Regional, stworzonego przez Mestre Bimba oraz rozwijanego przez Mestre Pasthina stylu Angola. Camisa starał się połączyć te style i przez to stworzyć nowoczesną capoeira.

ABADÁ Capoeira łączy wielopoziomową filozofię dla rozwinięcia Capoeira. Zawiera nie ugięty pościg technicznego mistrzostwa na obu poziomach: studenta i nauki; wykorzystanie sztuki Capoeira jako wartościowego narzędzia pedagogicznego, jak również kulturowego i artystycznego bogactwa. Poprzez oświecenie i transformację od studenta do nauczyciela utrzymuje się oryginalne wartości wczesnych mistrzów Capoeira, ich kulturowego i życiowego doświadczenia .

ABADÁ Capoeira poszukuje ludzkich kulturowych wartości bazujących na szacunku, towarzystwie i wolności. W nadziei na wprowadzenie tych celów sztuka Capoeira rozprzestrzeniana jest poprze uniwersytety, szkoły, kluby i inne podobne instytucje. Również, w nadziei na położenie głównego nacisku na lekcje nieodłączne w swych brazylijskich korzeniach, poprzez promocje i integracją łączy ludzi z różnych środowisk, klas i narodowości. Podczas osiągania tych celów ABADÁ Capoeira poszukuje sposobów na wykształcenie dobrego charakteru, oddania i mocnej osobowości u swoich studentów.

My w ABADÁ Capoeira rozumiemy to, że Capoeira jest i zawsze była jednocześnie rodowitą i futurystyczną formą sztuki. Jest żywa ekspresją i uosobieniem ludzi, którzy walczyli o wolność. W tym świetle wierzymy, że powinna być praktykowana z czcią i że zasługuje na ten sam szacunek co nasi poprzednicy. Zdajemy sobie również sprawę, że Capoeira nie może przestać ewoluować. Podczas przechowywania wartości zaangażowanych w ruch , nasz praca stawia na przyszłość, obejmując zmiany i nowy potencjał. Sztuka Capoeiry jest jak kameleon, poszukuje zmian w drodze do zachowania swej istoty.

ABADÁ Capoeira jest niedochodową grupą, w której głównym założeniem jest promocja Capoeira i brazylijskiej kultury, w celu wykorzystania jako ważny wehikuł i przykład ludzkiej integracji, jak również indywidualnego rozwoju. Jest to część naszej filozofii, by przedstawić naszą kulturę wszystkim ludziom. Poprzez naszą działalność mamy nadzieję utrzymać nasze korzenie bujne i wiecznie żywe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s